Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą

W poniedziałek 15 maja 2023 r. Biblioteka Miejska w Ozimku zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Rokitą, laureatem  Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Józef Tomasz Juros, prezes Stowarzyszenia „Dolina Małej Panwi”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Domu Kultury w Ozimku.

Zbigniew Rokita (ur. 1989 w Gliwicach) – reporter, redaktor i publicysta  specjalizujący  w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. W 2021 roku jego książka „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” została podwójnie nagrodzona Nagrodą Literacką „Nike” – decyzją jury oraz czytelników. Publikacja była również nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”, nagrody „Ambasador Nowej Europy”  oraz Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego. W 2018 roku Zbigniew Rokita wydał również książkę pt.  „Królowie Strzelców. Piłka w cieniu imperium”. Jest także  autorem sztuki teatralnej pt. „Nikaj”. Współpracuje m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym” i „Polityką”.

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą jest realizowane w ramach projektu „Zaczytane opolskie” finansowanego przez Marszałka Województwa Opolskiego i koordynowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu, której partnerami są biblioteki publiczne Opolszczyzny.